
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Output Current per Channel | 50 µA |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
Stock: 1687
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10272
Ext.Price$0.10272
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10272 | $0.10272 |
| 10 | $0.09638 | $0.96380 |
| 50 | $0.09043 | $4.52150 |
| 100 | $0.08471 | $8.47100 |
| 500 | $0.07935 | $39.67500 |
| 1000 | $0.07800 | $78.00000 |
| 3000 | $0.07667 | $230.01000 |
| 5000 | $0.07536 | $376.80000 |
